REJESTRACJA

601-062-182
504-467-207

  biuro@poradniainfo.pl

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna


Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Dobry start w życie
Warszawa, Załuski, Płońsk, Ciechanów

OFERTA DLA PRZEDSZKOLI

Obecnie przygotowaliśmy również szeroki wachlarz programów profilaktycznych, warsztatów, spektakli, wycieczek i pikników dla przedszkolaków w bardzo przystępnej formie zajęć psychoedukacyjnych i przedstawień teatralnych dopasowanych do ich potrzeb i wieku.
Wiek przedszkolny to okres silnego rozwoju społecznego, emocjonalnego i intelektualnego dziecka, ale tempo tego rozwoju w dużej mierze zależy od środowiska, w jakim się wychowuje i otoczenia, w którym przebywa, więc to rodzice i opiekunowie przedszkolni wspierają dzieci w tym procesie. Rozwój aktywności twórczej dziecka postępuje bardzo intensywnie. Jego twórczość pozwala mu zaspokoić potrzeby poznawcze i estetyczne. Przedszkolaki intensywnie rozwijają się w zakresie myślenia wyobrażeniowego oraz orientacji przestrzennej, toteż szczególną uwagę zwracamy na zajęcia kształtujące te sfery – między innymi: spektakle teatralne czy bajkoterapię. Czas średniego dzieciństwa to także okres kluczowych zmian w osiąganiu sprawności fizycznej i motorycznej charakteryzujący się dużą potrzebą ruchu. Już trzylatek potrafi podskakiwać, maszerować, biegać przy muzyce, dlatego pomyśleliśmy też o zajęciach ruchowych i muzycznych.
Pragniemy umożliwić przedszkolakom wszechstronny rozwój i nabywanie umiejętności charakterystycznych dla ich wieku. Nasze warsztaty i zajęcia prowadzone są przez pedagogów i psychologów, którzy w ramach rozwoju zawodowego ukończyli liczne kursy i  specjalistyczne szkolenia. Bawiąc i nauczając poprzez zabawę chcemy zapobiegać wielu zagrożeniom czyhającym na dzieci. Przygotowujemy ich do pracy w grupie, do zdrowej rywalizacji, niezależnych ocen, przedsiębiorczości i dociekliwości a przede wszystkim sprawiamy im wiele radości. Jeśli chcesz stworzyć dziecku bezpieczne warunki rozwoju a przy tym widzieć uśmiech na jego twarzy, zapoznaj się z poniższą ofertą!

NASZE PROPOZYCJE


1. SKĄD BIERZE SIĘ CHLEB, CZYLI WIZYTA W PIEKARNI
Proponujemy dzieciom wycieczkę do piekarni i możliwość dowiedzenia się w jaki sposób powstaje pieczywo od momentu przygotowywania składników do chwili wypieku chleba. Dzieci dowiedzą się, jakie produkty potrzebne są do wypieku chleba, poznają różne rodzaje pieczywa oraz zobaczą maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, między innymi piece i krajalnice. Po takim spotkaniu na pewno znajdą się dzieci, których wymarzonym zawodem zostanie profesja piekarza. Świetna sposobność na zaspokojenie ciekawości przedszkolaków i wzbogacenie ich wiedzy o nowe doświadczenie.

 

2. ŚWIAT OD KUCHNI  

Warsztaty kulinarne dla dzieci to okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów przygotowywanych na bazie naturalnych składników. Mali kucharze sami mieszają, ugniatają, wałkują i wypiekają słodkie pyszności. Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Są bardzo lubiane przez dzieci zarówno starsze jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrują, co dzieje się w kuchni. Wszystkie uwielbiają wspólne konsumowanie przygotowanych potraw czy smakołyków. Program zakłada spotkanie w restauracji i przybliżenie dzieciom zarówno tematyki z zakresu przygotowywania potraw, czy wypieków, jak i prawidłowego nakrywania do stołu oraz zachowania podczas posiłku. Dzieci będą miały możliwość wypróbowania własnych sił w kuchni a także wykazania się w znajomości zasad savoir vivre’u. Edukacyjne zajęcia ze szczyptą dobrego humoru. Zapewniamy fartuszki dla dzieci oraz produkty i materiały do pracy.

3. DOGOTERAPIA
Zachęcamy do skorzystania z naturalnej formy terapii z udziałem psa, wzmacniającej rehabilitację ruchową i psychoterapię. Głównym motywatorem jest prawidłowo ułożony i odpowiednio przygotowany pies prowadzony przez wyszkolonego przewodnika. Proponujemy zajęcia w przedszkolu prowadzone przez instruktora z udziałem psa. Uczą one dzieci współpracować w grupie, kształtują umiejętności społeczne oraz budują komfort emocjonalny. Ponadto mają także szczegółowe cele, w zależności od potrzeb danej grupy.

4. CYKL: POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI KIM BĘDĘ KIEDY DOROSNĘ?
Zamysłem ogólnym tych zajęć jest kształtowanie u dziecka pozytywnego stosunku do nauki oraz rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata. Na wstępie dziecko aktywnie uczestniczy w rozmowie na temat zawodów w formie opowiadań, zagadek, kalambur, wierszy, opowieści dzieci o ich marzeniach i planach na przyszłość a także przybliżenie wiadomości na temat konkretnego zawodu (w zależności od zainteresowania i możliwości, na przykład: strażaka, piekarza, kucharza, etc.) i zakończenie zajęć na wizycie w zakładzie pracy osoby pełniącej wybraną profesję. Możliwe jest też ustalenie wizyty takiej osoby w przedszkolu i opowiedzenie o swojej pracy a także zaspokojenie ciekawości dzieci poprzez odpowiadanie na pytania i wątpliwości dzieci. Przedszkolaki uczą się też uważnego słuchania czytanych tekstów a te najbardziej pilne będą nagrodzone drobnymi upominkami związanymi z tematem.   

5. WYCIECZKA BRYCZKAMI DO BARDONIÓWKI (MAŁEGO ZOO), FARMY DANIELI I LEŚNICZEGO – W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI DYSPONOWANEGO CZASU LUB DO WYBORU)
         Zapraszamy dzieci do świata licznych i rzadko spotykanych zwierząt, m.in. strusi, emu australijskich, różnych odmian kur, młodych pawii, dzików, lam, saren, borsuków i lisów,  żyjących na farmie agroturystycznej w gminie Nowe Miasto. Osoba kompetentna poprowadzi swojego rodzaju aktywną lekcję zoologii, opowie o zwyczajach i opiece nad zwierzętami a także odpowie na pytania dzieci w sposób zajmujący i odpowiedni do ich wieku. Przedszkolaki będą mogły dotknąć, pogłaskać i nakarmić mieszkańców farmy.
Na miejscu istnieje możliwość zorganizowania posiłku, ogniska, grillowania, pogrania w piłkę. Przejażdżka wozem konnym na sianie po duktach leśnych jest też dodatkową atrakcją dla odwiedzających.
Zorganizujemy autokary, które dowiozą dzieci do Nowego Miasta a stamtąd bryczkami rozpoczniemy zwiedzanie. Zapewnimy posiłek i oferujemy również własnych opiekunów.

6. WIZYTA LEŚNICZEGO W PRZEDSZKOLU
Obecnie edukacja leśna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci są ciekawe jak funkcjonują, czym się żywią i jak wyglądają schronienia „mieszkańców” lasu a przy okazji mogą się wiele nauczyć. Oferujemy możliwość spotkania z leśnikiem, który z pewnością zainteresuje dzieci prezentacją multimedialną, pokaże przykładowe domki dla ptaków, opowie o swoich obowiązkach związanych z dbaniem o las a także wyjaśni jak należy zachować się w lesie. Istnieje możliwość uzgodnienia tematu spotkania.

7. KULIG I OGNISKO W LESIE (zimą)
Proponujemy dzieciom wspaniałą zabawę dzięki niecodziennej możliwości uczestniczenia w kuligu prawdziwymi dużymi saniami ciągniętymi przez konie. Wyjątkowa atrakcja – móc przeżyć przygodę i podziwiać las zimą. Zorganizujemy autokar a w razie zainteresowania prowiant czy dodatkowe ubezpieczenie. Oferujemy również własnych opiekunów.

8. WIZYTA U LEŚNICZEGO, PIKNIK I OGNISKO W LESIE (wiosną, latem)
Zorganizujemy autokar i przygotujemy piknik.  Nie zabraknie też wielu atrakcji, by dzieci po spotkaniu z leśniczym i rozmowach na temat lasu mogły aktywnie spędzić czas. Oferujemy również własnych opiekunów.

9. CYKL BĘDĘ ODKRYWCĄ
Spotkania z Szalonym Naukowcem to nowatorski i atrakcyjny program zajęć edukacyjnych dla dzieci. Specjalne i fascynujące eksperymenty dają możliwość poznania praw natury i nauk przyrodniczych. Już sam sposób przekazywania wiedzy pobudza do kreatywności, dociekliwości oraz angażuje młode umysły do dalszego odkrywania świata. Uczestnictwo w interaktywnych zajęciach to spotkanie z niezwykłą przygodą, w trakcie której każde z dzieci może poczuć się młodym odkrywcą i naukowcem. Jedną z form tych zajęć jest spotkanie z chemikiem przedstawiającym fascynujące eksperymenty i wyjaśniającym zjawiska natury. To idealny sposób na spotkanie otaczającego nas świata i przyswojenie wiedzy podczas zabawy.

SUCHY LÓD
Niesamowity pokaz z użyciem suchego lodu oraz ciekawe animacje z wykorzystaniem zamrożonego dwutlenku węgla. Razem z Chemikiem dzieci stają się małymi naukowcami. Dowiadują się jak szybko i efektownie przeprowadzić proste chemiczne doświadczenia. Podczas eksperymentów dzieci biorą czynny udział w pokazie, poznają naukę poprzez zabawę. Uczestnicy dowiadują się o właściwościach suchego lodu, jak zrobić z niego bąble i jak wiele jeszcze potrafi.
 
Prezentujemy poniżej opis wybranych atrakcji:

 • Wytworzenie pary wodnej: sublimacja.
 • Poznanie właściwości i zastosowanie suchego lodu.
 • Mgła roznosząca się po sali.
 • Strzelający korek za pomocą suchego lodu.
 • Każdy będzie mógł posmakować suchego lodu.
 • Zamrażanie wody w kilka sekund.
 • Suchy lód wydaje dźwięki.
 • Tańcząca moneta na suchym lodzie.
 • Doświadczenia z użyciem balonów – porównywanie ciężkości. powietrza z dwutlenkiem węgla.
 • Każdy uczestnik otrzymuje na koniec niezwykłą pałeczkę, tzw. światło chemiczne - plastikowa kapsułka z substancją chemiczną reagująca po przełamaniu, efekt reakcji - emisja światła (długość: ok. 20cm, grubość: 0,5cm, czas świecenia: 8 - 12 godzin, różne kolory, z dodatkowym łącznikiem w celu zrobienia np. bransoletki).
 
Wszystkie atrakcje prowadzone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, z użyciem atestowanych produktów. Doświadczenia i animacje dostosowane są do wieku uczestników.
 
Dodatkowe informacje:
      - czas trwania pokazu:  60  minut
 
CHEMIA I FIZYKA
Eksperymenty z zakresu chemii, fizyki:

 • balon, który po przebiciu nie pęka,
 • najszybciej palącą się rzecz na świecie (efektowna sztuczka, całkowicie bezpieczna dla dzieci),
 • niezwykłe doświadczenia z użyciem suchego lodu – ciekawe animacje z wykorzystaniem zamrożonego dwutlenku węgla – wytworzenie pary wodnej: sublimacja, zamrażanie wody w kilka sekund, itp., (eksperymenty zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci, na koniec wielka fabryka baniek z suchego lodu),
 • odpalanie domowej rakiety,
 • świnka, której nie ma - iluzja optyczna,
 • barometr miłości-ciecz która wrze po dotknięciu,
 • domowy wulkan (eksperyment z wykorzystaniem składników znajdujących się w każdej kuchni),
 • zabawa z próżnią (przeciąganie półkuli magdeburskich),
 • eksperyment z powietrzem tzw. tunel powietrzny (tornado),
 • okulary rozczepiające światło,
 • proszek, który się boi wody,
 • wyginający się drut,
 • każdy uczestnik otrzymuje niezwykłą pałeczkę tzw. światło chemiczne - plastikowa kapsułka z substancją chemiczną reagująca po przełamaniu, efekt reakcji - emisja światła (długość: ok. 20cm, grubość: 0,5cm, czas świecenia: 8 - 12 godzin, różne kolory, z dodatkowym łącznikiem w celu zrobienia np. bransoletki).
 
Dodatkowe informacje:
 - czas trwania imprezy: 60 minut.

MAGIA
Podczas przyjęcia urodzinowego razem z Magikiem dzieci stają się małymi czarodziejami. Dowiadują się, jak szybko i efektownie przeprowadzić proste magiczne sztuczki. Każdy uczestnik wykona własnoręcznie niesamowitą mieszankę, z której wyjdzie niespodzianka, i można będzie zabrać ją do domu.

Prezentujemy poniżej opis wybranych atrakcji:

 • zaczarowana czapka,
 • znikające przedmioty,
 • balon, który po przebiciu nie pęka,
 • najszybciej paląca się rzecz na świecie (efektowna sztuczka, całkowicie bezpieczna dla dzieci),
 • czary z kart oraz sztuczki z użyciem kostek do gry,
 • magiczny światłoczuły papier, 
 • świnka, której nie ma - iluzja optyczna,
 • barometr miłości,
 • zaczarowany samo odginający się metal,
 • polimerowa substancja - dzieci wykonują własnoręcznie z zaczarowanych mikstur polimera, którego zabierają do domu,
 • każdy uczestnik otrzymuje niezwykłą magiczną pałeczkę tzw. światło chemiczne - plastikowa kapsułka z substancją chemiczną reagująca po przełamaniu, efekt reakcji - emisja światła (długość: ok. 20cm, grubość: 0,5cm, czas świecenia: 8-12 godzin, różne kolory, z dodatkowym łącznikiem w celu zrobienia np. bransoletki).
 
Wszystkie atrakcje prowadzone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, z użyciem atestowanych produktów. Doświadczenia i animacje dostosowane są do wieku uczestników.
 
Dodatkowe informacje:
      - czas trwania imprezy: 60 minut.

10. WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK I PLANETARIUM
Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością.. Misją Centrum Nauki Kopernik jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Planetarium Niebo Kopernika to nowoczesne planetarium, w którym odbywają się nie tylko pokazy gwiezdnego nieba i filmów. Seanse poruszają różnorodne tematy popularnonaukowe – astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne. Pokazy wyświetlane są na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzowie poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie potęgowane jest przez system nagłośnieniowy rozmieszczony dookoła kopuły.
Zorganizujemy autokar a w razie zainteresowania prowiant czy dodatkowe ubezpieczenie. Oferujemy również własnych opiekunów.
Więcej o Centrum na stronie WWW: http://www.kopernik.org.pl/

11. WYCIECZKA DO SALI ZABAW „BAJKOLANDIA”
Organizujemy wycieczki jednodniowe do „Bajkolandii” w Warszawie. Zapewniamy dzieciom przejazd oraz dwugodzinną zabawę w fascynującej krainie. Zajęcia w „Bajkolandii” są znakomitym sposobem na wesołe i całkowicie bezpieczne wypełnienie czasu przedszkolaków. Dzieci będą miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo - ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami.
„Bajkolandia” to miejsce o powierzchni 420 m² a w nim do dyspozycji trzypiętrowa konstrukcja o powierzchni 250 m² ,gdzie na dzieci czeka m.in.:

Basen z piłeczkami

 • Zjeżdżalnie tubowe proste i spiralne
 • Potrójny ślizg falisty
 • Ściana wspinaczkowa
 • Trampolina do skakania
 • Tajemnicze labirynty
 • Automaty do gier
W Bajkolandii znajduje się również strefa zabaw dla najmłodszych, gdzie maluchy pod okiem opiekunów mogą się bezpiecznie bawić oraz doskonalić swoje umiejętności. Wyposażenie sali zostało dobrane w trosce o walory edukacyjne i bezpieczeństwo każdego malucha. Do dyspozycji dzieci:
 • Wolnostojące zestawy zabawowe z mini-zjeżdżalniami
 • Plastikowe elementy do budowania małych konstrukcji
 • Miękkie, duże klocki z gąbki
 • Piłki do skakania
 • Samochodziki, bujaki
 • Kula wspinaczkowa
Wycieczka odbywa się komfortowym autobusem z możliwością oglądania bajek na DVD oraz postojem w Mc’ Donaldzie.

12. EDUKACYJNY BAL KARNAWAŁOWY
Tematem przewodnim balu będzie Bajkowy Świat. Dzieci będą mogły przenieść się w cudowny, bajkowy klimat i bawiąc się, tanecznie spędzić czas. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i wielu niespodzianek. powinny przebrać się za zwierzęta leśne. Zapraszamy dzieci do przebrania się w stroje bohaterów bajek Disneya. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Księżniczek, Królewiczów, Zwierząt czy Krasnoludków. Zapewniamy poczęstunek, salę i wspaniałą oprawę Balu. W zależności od zainteresowania, możemy przygotować również bal piracki, zwierząt, kontynentalny (dzieci przebierają się  grupami za różne narodowości). Szczegóły i scenariusze do uzgodnienia.

13. WARSZTATY Z BAJKOTERAPII
Zastosowanie metafory i bajki w wychowaniu dziecka. Dziecko musi się zmagać z różnymi trudnościami na drodze swojego rozwoju. Często są to sytuacje niełatwe do zrozumienia. I wtedy właśnie potrzebna jest bajka terapeutyczna, która ukazuje świat zgodny z tym, jak go rozumie dziecko – trochę magiczny, trochę realny, ale możliwy do zrozumienia. Bajkoterapia polegać będzie na stosowaniu technik relaksacyjnych oraz metod psychoaktywnych: ćwiczenia z kinezjologii edukacyjnej. Obecnie trudno przeglądając książki czy ustawiając kanał telewizyjny znaleźć bajki bez przemocy, z edukacyjnym przesłaniem, wyciszające, uczące tolerancji i akceptacji, ale nadal wzbudzające zainteresowanie dzieci. Trudno uwierzyć, ale nasze bajki właśnie takie są a co najważniejsze dziecko na pewno zapamięta je na długo.

14.  SPEKTAKLE TEATRALNE
Wiele dzieci i ich rodziców boryka się z problemami dobrego wychowania, zdrowego odżywania, tolerancji czy niebezpieczeństw Internetu. Przedstawienia, które proponujemy łączą w sobie profilaktykę i sztukę. Aktorzy dzięki aktywnemu kontaktowi z publicznością, przez zabawę czy prowokację do dyskusji omawiają proponowany problem.
Tematy przedstawień do indywidualnego ustalenia z wychowawcami i dyrekcją placówki, dostosowane do wieku odbiorców. Wśród spektakli między innymi:


 15. SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
Organizujemy również wizyty w teatrach, operze, wystawy muzyczne, koncerty edukacyjne, wizyty w przedszkolu i spotkania z ciekawymi ludźmi.

16. KOLONIE WAKACYJNE
W okresie wakacji szkolnych będziemy organizować kolonie dla dzieci. Szczegółowa oferta w przygotowaniu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
Dogoterapia
Hipoterapia
Integracja sensoryczna
Bajkoterapia
TreningEEG