Chemia jest przedmiotem ścisłym trudnym do opanowania dla uczniów. Obserwacja doświadczeń może być ciekawa, ale opisywanie przemian chemicznych może sprawiać kłopoty. Uczniowie liceum i technikum dopiero uczą się formułowania wypowiedzi, a zajęcia wymagają stosowania wiadomości w sposób interdyscyplinarny. W nauce może pomóc nowoczesny podręcznik “To jest chemia 2” wydawnictwa Nowa Era. Może być to wsparcie zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli pragnących w prosty sposób przekazywać wiedzę w szkole.

Duża ilość praktycznych ilustracji

Podręcznik “To jest chemia 2” obejmuje zagadnienia z chemii organicznej. Został przygotowany przez zespół autorski Romualda Hassy, Aleksandry Mrzigod i Janusza Mrzigoda. Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych i jest kontynuacją serii dotyczącej chemii ogólnej i nieorganicznej. Wizualna forma podręcznika jest podobna do innych pozycji wydawnictwa Nowa Era. Uczniowie mają do dyspozycji dużą ilość ilustracji i diagramów wyjaśniających skomplikowane przemiany chemiczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na infografikę, która jest nowoczesną formą przekazu samą w sobie interesującą młodych ludzi.

Wyjaśnienie sposobów rozwiązywania zadań

Dzięki zastosowaniu czytelnego układu podręcznik może skutecznie zachęcać uczniów do zgłębiania tajników chemii. Nie są to jednak jedyne zalety propozycji wydawnictwa Nowa Era. “To jest chemia do drugiej klasy” zawiera przypomnienie wiedzy nabytej przez młodzież w szkole podstawowej. Każdy dział zawiera podsumowanie w formie praktycznych pytań i odpowiedzi. Autorzy tłumaczą szczegółowo sposób rozwiązywania zadań. Dodatkowo książka zawiera zbiór ponad 200 zadań ułożonych przy uwzględnieniu wzrastającego poziomu trudności. 

Pomoc dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Z powyższych względów podręcznik “To jest chemia 2” może być wsparciem uczniów w nauce i nauczycieli na lekcjach prowadzonych w szkole. Jest to pozycja uzyskująca pozytywne oceny rodziców, którzy chcą pomóc swoim pociechom w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników w nauce. Książce warto przyjrzeć się bliżej i wykorzystywać w całym okresie nauki w liceum lub technikum.